Wednesday 30 November 2022

03:30

Netball Girls-U14A vs District tournament

Venue: H

Sport, Netball, Fixture

03:30

Netball Girls-U14B vs District tournament

Venue: H

Sport, Netball, Fixture

07:30-08:30

Athletic Development Programme Sixth form

Venue: Performance Gym

Co-Curricular, Sports Training

07:30-08:30

Rowing Training (All Years)

Venue: Rowing Room

Co-Curricular, Sports Training

08:00-08:30

Netball - Shooting Yr10-Seniors

Venue: Barn

Co-Curricular, Sports Training

08:00-08:30

Table Tennis Squad

Venue: Senior Gym

Co-Curricular, Sports Training

12:25-13:00

Netball U13 Year 8

Venue: Sports Barn

Co-Curricular, Sports Training

12:25-13:00

Netball U16 Year 11

Venue: Sports Barn

Co-Curricular, Sports Training

12:25-13:00

Japanese Club

Venue: Room 6

Co-Curricular, Academic Enrichment

12:25-13:15

Rugby U13 Year 8

Venue: Top fields

Co-Curricular, Sports Training

12:25-13:15

Rugby U12 Year 7

Venue: Pavilion

Co-Curricular, Sports Training

12:25-13:15

Table Tennis (girls only)

Venue: Senior Gym

Co-Curricular, Sports Training

12:25-13:15

Orienteering

Venue: Under veranda

Co-Curricular, Sports Training

12:25-13:20

Athletic Development Programme Years 9 & 10

Venue: Performance Gym

Co-Curricular, Sports Training

12:30-13:30

Art Open - GCSE students only

Venue: Rooms 23 & 24

Co-Curricular, Creative Arts

12:30-13:30

GCSE Art Society

Venue: 24 & 23

Co-Curricular, Creative Arts

12:30-13:30

Art Homework Club - Year 9

Venue: 24 & 23

Co-Curricular, Creative Arts

12:30-13:30

Art Open - A Level Students only

Venue: 25

Co-Curricular, Creative Arts

12:30-13:30

Rowing Training (All Years)

Venue: Rowing Room

Co-Curricular, Sports Training

13:10-13:40

Soul Band

Venue: Music Auditorium

Co-Curricular, Performing Arts

14:00

Hockey Girls 2XI vs Rishworth School Girls-U18A

Venue: H

Sport, Hockey, Fixture

14:00-15:00

Yoga Club (Sixth Form)

Venue: Dance Studio

Co-Curricular, Sports Training

14:00-15:30

Netball Senior

Venue: Sports Barn

Co-Curricular, Sports Training

14:00-15:30

Rugby Seniors

Venue: Pavilion

Co-Curricular, Sports Training

14:00-15:30

Hockey Senior Squad (Boys)

Venue: Astro

Co-Curricular, Sports Training

14:30-16:00

Manningham Youth Talks

Venue: Room 18

Co-Curricular, Citizenship & Global Issues

15:30

Table Tennis Boys-U18A vs Ackworth School

Venue: A

Sport, Table Tennis, Fixture

15:30

Hockey Boys 1XI vs St Peter's School, York

Venue: H

Sport, Hockey, Fixture

16:00-17:00

Athletic Development Programme GIRLS ONLY Y9 & above

Venue: Performance Gym

Co-Curricular, Sports Training

16:00-17:30

Swim Training Tier 3 (Year 7 and 8)

Venue: Swimming Pool

Co-Curricular, Sports Training

16:00-18:00

Netball U16 National Schools Training

Venue: Barn

Co-Curricular, Sports Training

16:30

Table Tennis Boys-U18A vs Notre Dame Catholic Sixth Form College

Venue: N

Sport, Table Tennis, Fixture

17:00

Table Tennis Boys-U18A vs Beckfoot School

Venue: N

Sport, Table Tennis, Fixture

N/A

Cancelled Hockey Indoor 1st V vs Yorkshire Finals - National Comp

Venue: N

Sport, Hockey Indoor, Fixture

No calendars have been selected


Option 1

Synchronize the current calendar view based on the selected filters with your personal calendar.

No calendar filters have been selected so the filtered sync will not return any events. Close this pop up and select your filters before synchronising a filtered view.

Synchronize Filtered Calendar

URL:
webcal://www.bradfordgrammarcalendar.com/CalendarSync.ashx?Cal=Bradford%20Grammar%20School%20Calendar&ID=35">


Option 2

Synchronize the entire school calendar with your personal calendar.

Synchronize Entire Calendar

URL:
webcal://www.bradfordgrammarcalendar.com/CalendarSync.ashx?Cal=Bradford%20Grammar%20School%20Calendar&ID=35